Książka, która mnie ukształtowała

Książeczka Anny Dąmbskiej „Pozwólcie ogarnąć się miłości” jest proroctwem – a więc słowem danym od Boga dla całej wspólnoty, przekazanym przez konkretnego człowieka obdarzonego charyzmatem proroctwa. Jej treść pochodzi z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, ale jest ponadczasowa.

W podyktowanym Pani Annie tekście Bóg przede wszystkim zapewnia nas o swej miłości do każdego człowieka na ziemi. Czyni to po to, abyśmy się już więcej nie bali o swoją przyszłość, ani nie czuli się osamotnieni. Zaraz potem jednak przychodzi wezwanie Boga do nas, abyśmy podjęli odpowiedzialność za innych ludzi, a nawet za cały świat. Chociaż Bóg nie broni nam zamknąć swego serca dla nich, to mówi jasno, że Jego przyjaciółmi stają się ci, którzy podejmą to wezwanie.

Świat potrzebuje ratunku ze strony przyjaciół Boga – gdyż jak On mówi w książce, bardziej niż kiedykolwiek toczy go zło. Całe rzesze ludzi zagrożone są potępieniem wiecznym z tego powodu. Kto podejmie wezwanie Ojca (ponieważ to właśnie określenie Boga jest Mu najbardziej miłe), może wielu z nich uratować. A to są też nasi bracia w człowieczeństwie, równie umiłowani przez Boga…

I choć każdy z nas ma wobec świata inne, swoje własne zadanie, Ojciec omawia w tym proroctwie wspólne warunki dla każdego z tych zadań. Szczególną uwagę poświęca niebezpieczeństwom, jakie mogą realizacji człowieczego zadania grozić. Przestrzega też przed szatanem, który oszukując nas postara się zrobić wszystko, aby Boże plany zbawienia ludzi pokrzyżować.

Gdy odkryłam tę książkę u progu lat dziewięćdziesiątych, wprost nie mogłam oderwać się od niej. I tak samo zareagowały na nią inne znane mi osoby. Proroctwo przechodziło z rąk do rąk, a czytelnicy zarywali dla niego noce. Nakład był bowiem niestety ograniczony. Dzisiaj łatwiej jest je dla siebie zdobyć, bo na stronie wydawnictwa można je zamówić tanio i na bieżąco. Książka ta dostępna jest tu:

Kto zaś chciałby zapoznać się z całością spuścizny literackiej Prorokini Anny, może to zrobić tu online:

http://www.objawienia.pl/anna/spis-anna.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: