Moja nowenna do św. Józefa

Seria siedmiu książeczek Francisco F. Carvajala „Rozmowy z Bogiem” zajmuje na mojej półce z książkami miejsce honorowe. A to dlatego, że rozważania w niej zawarte od wielu lat doskonale karmią moje życie duchowe. Rozważania te są tak głębokie i różnorodne, że można do nich wracać raz po raz, wielokrotnie. Przesytu ani znudzenia się nie poczuje.

Pięć pierwszych tomów podzielona jest na okresy liturgiczne: Adwentu i Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu i Wielkanocy, oraz okresu zwykłego. Natomiast tom szósty i siódmy poświęcone są wspomnieniom świętych, świętom i uroczystościom. Przy czym wiele tematów jest treścią nie jednego, ale wielu rozważań. Tak jest na przykład z darami Ducha Świętego, Sakramentem Eucharystii czy też tematyką związaną z Najświętszym Sercem Pana Jezusa.

No dobrze, ale co to wszystko ma wspólnego z nowenną do świętego Józefa? Otóż książeczka szósta przypomina między innymi raczej nie znane w Polsce, i w ogóle chyba zanikające nabożeństwo przygotowujące do uroczystości tegoż świętego Józefa w dniu 19 marca. Polega ono na obchodzeniu tak zwanych siedmiu niedziel świętego Józefa, podczas których rozważa się jego świętość i cnoty.

Na każdą z tych niedziel książeczka zawiera osobne rozważanie. Dlatego na własny użytek ułożyłam sobie z nich nowennę, którą odmówiłam już wiele razy z dużym pożytkiem duchowym. Przez pierwsze siedem dni nowenny czytam i zgłębiam rozważanie na odpowiednią niedzielę , czyli o powołaniu i świętości świętego Józefa, jego cnotach, małżeństwie z Najświętszą Maryją Panną, o ich wspólnych radościach i smutkach, o błogosławionej śmierci świętego Józefa i o jego wstawiennictwie. W ósmym dniu nowenny czytam tak rozważanie z dnia jego uroczystości 19 marca, a w dniu dziewiątym rozważanie z dnia wspomnienia świętego Józefa rzemieślnika przypadającym jak wiadomo w dniu 1 maja.

Każdemu życzę posiadania tych książek, gdyż rozważania te są naprawdę wspaniałe. Życzę też zakosztowania nowenny do świętego Józefa tak ułożonej, jak wyżej napisałam. Książki te są już niedostępne w księgarniach, ale na Allegro można je zdobyć. Należy tylko wpisać „Rozmowy z Bogiem Carvajal”, aby nie wyskoczyły obdarzone tym samym tytułem inne książki:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: